smartphoneheartshopping-bagzoom emailtelephonedelivery-truckhandgemsnecklacediscount discount-label-for-commercebagbag-1
Rodzaje zapięć kolczyków

Rodzaje zapięć kolczyków

Opublikowano: 2020-05-19

Rodzaje zapięć kolczyków

Zapięcie kolczyków jest częścią, na którą zwykle nie zwracamy uwagi, a szkoda, ponieważ od niego zależy komfort zakładania oraz noszenia tego typu biżuterii. Jakie rodzaje zapięć kolczyków wyróżniamy? Jakie stosuje się rodzaje zapięć przy produkcji kolczyków? Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich!

Sztyfty

Sztyfty zwane również wkrętkami to chyba jedno z najpopularniejszych rodzajów zapięć kolczyków. Sztyfty są uniwersalne, więc pasują do prawie wszystkich rodzajów kolczyków, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że tak często są wykorzystywane. To jednak nie wszystko, sztyfty są bardzo proste w użytku.

Wystarczy włożyć zapięcie do dziurki w uchu, a z drugiej strony upewnić je zatyczką najczęściej metalową lub silikonową. Kolczyki z takim zapięciem wykonywane są z różnych surowców, więc każda kobieta powinna znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Bigiel

Bigiel to charakterystyczne zapięcie dla długich i wiszących kolczyków. Założenie kolczyka z takim zapięciem również przebiega błyskawicznie. Wystarczy włożyć haczyk do dziurki w uchu, a następnie w zależności od modelu zatwierdzić go silikonową zatyczką, czy też zamknięciem w postaci klapki.

Kolczyki wzbogacone o takie zapięcie najczęściej wykonane są ze srebra lub złota, lecz nie brakuje propozycji ze stali chirurgicznej, platyny, czy innych surowców.

Anglik

Zapięcie angielskie to kolejny rodzaj zapięć kolczyków i trzeba przyznać, że jest uznawany za najbezpieczniejszy. Wszystko dlatego, że kolczyk z zapięciem angielskim przekładamy przez dziurkę ucha, a następnie zamykamy go ruchomą nakładką z tyłu.

Jeśli dopilnujemy, by kolczyk został zamknięty, to nie musimy martwić się o jego zgubienie. Taka forma kolczyków sprawia, że to właśnie one są najczęściej wybierane na prezenty dla dziewczynek. Sprawdzają się jako prezenty komunijne, urodzinowe, czy nawet świąteczne.

Jednak znajdą się również kolczyki z zapięciem angielskim dla pań w każdej grupie wiekowej, więc można spokojnie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Dołącz do naszego newslettera!

Otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i konkursach.